Vegan

P00853

Nie je na sklade

22,17 € s DPH


ks

Mydlové vločky z klasického pracieho mydla na všetky druhy a farby bielizne. Vhodné pre ručné pranie a pranie v automatických práčkach, na výrobu mydlového slizu, pre alergikov. viac >>

Pridať medzi obľúbené produkty Poslať správu priateľovi Tlačiť

Informácie o produkte:

Mydlové vločky z klasického pracieho mydla na všetky druhy a farby bielizne. Vhodné pre ručné pranie a pranie v automatických práčkach, na výrobu mydlového slizu, pre alergikov.

Mydlové vločky sú vyrobené z klasického pracieho mydla (pôvodné "mydlo s jelením lojom"). Klasické mydlo sa vyrába z tuku (mastné kyseliny), ku ktorému sa pridá zásada (hydroxid sodný alebo hydroxid draselný) tak, aby došlo k tzv. saponifikácii – zmydelneniu. Mydlo znižuje povrchové napätie vody a tým pomáha rozpúšťaniu nečistôt. Na rozdiel od mnohých podobných mydiel na trhu, toto mydlo neobsahuje palmový olej.

Návod na použitie:

  Pranie v automatickej práčke: vločky rozpustite v teplej vode a rozpustené pridajte k bielizni priamo do bubna práčky.

  Dávkovanie na 4-5 kg bielizne:

  • pri mäkkej a stredne tvrdej vode cca 10 g (2 vrchovaté lyžice) vločiek
  • pri tvrdej vode použijeme najlepšie Zmäkčovač vody alebo dávku zvýšime až na 20 gramov (4 vrchovaté lyžice)
  • na ručné pranie použijeme cca 5 g (1 vrchovatá lyžica) vločiek na prací kúpeľ (cca 10 l)

  Mydlový sliz - recept:

  Mydlový sliz je ekologický, účinný a veľmi lacný prostriedok na pranie všetkej bielizne. Jeho domáca výroba je jednoduchá a rýchla.

  Výhody a nevýhody

  • Mydlový sliz je nezávadný pre prírodu, neobsahuje žiadne fosfáty a farbivá, je lacný a nespôsobuje alergie.
  • V tvrdej vode je pranie s mydlovým slizom veľmi problematické – mydlo sa v nej zráža. Dochádza k výraznému šednutiu bielizne, ktoré je spôsobené zrazeným mydlom a nečistotami usadenými v textile. Preto odporúčame spolu so slizom používať aj Plákadlo bielizne.

  Ingrediencie

  • 175 g mydlových vločiek alebo mletého olivového mydla na pranie.  
  • 150 g práškovej pracej sódy (rozpúšťa tuk, zmäkčuje vodu, odstraňuje škvrny a dezinfikuje)
  • voda

  Postup

  Mydlové vločky nasypeme do vedra s asi litrom horúcej vody a za stáleho miešania necháme rozpustiť. Pridáme sódu, miešame a tiež necháme rozpustiť. Celé vedro dolejeme horúcou vodou do 10 litrov. Vody môže byť viac alebo menej, sliz je potom redší alebo hustejší, podľa čoho upravujeme dávkovanie. Po vychladnutí má gélovú až pudingovú konzistenciu.

  Použitie

  Sliz dávkujeme priamo do bubnu práčky, cca 250 ml na jedno pranie. Dávkovanie záleží na koncentrácii slizu a stupňa znečistenia bielizne. Ideálne dávkovanií zistíte po niekoľkých praniach.

  Ako na škvrny

  Škvrny od jedla, krvi či trávy pred praním ošetríme Žlčovým mydlom, silno znečistenú bielizeň namočíme do kúpeľa s bieliacim práškom Puer.

  Pranie s mydlovým slizom v tvrdej vode

  Pokiaľ máte tvrdú vodu (môžete to zistiť pomocou testovacieho pásika), nemusia byť výsledky prania s mydlovým slizom uspokojivé, pretože mydlové zložky sa v tvrdej vode zrážajú s minerálnymi látkami a spolu s nečistotou zostávajú vo vláknach bielizne. Bielizeň potom vyzerá byť zapraná/ zašednutá. V tomto prípade môžete experimentovať s receptom na mydlový sliz, konkrétne s podielom pracej sódy, alebo použiť Zmäkčovač vody a na pranie bielej bielizne prací prášok z mydlových orechov na bielu bielizeň prípadne gél na farebnú bielizeň alebo samotné rozpustené mydlové vločky (nie sliz).

  Zloženie: 

  > 30 % mydlo (sodné soli mastných kyselín - bez palmového oleja), <5% vonné látky (obsahuje d-limonene, benzyl salicilate, citronellol, geraniol), kremičitan sodný, chlorid sodný, hydroxid sodný

  Výrobca:

  YELLOW&BLUE (TIERRA VERDE SLOVAKIA s.r.o.)/Česká republika

  Kontaktujte nás!