Vegan Bez obalu

P00886

Nie je na sklade

3,50 € s DPH


ks

Prírodná špongia lufa je univerzálny pomocník na umývanie riadu, povrchov i tela. 100 % prírodná. 100 % kompostovateľná. viac >>

Pridať medzi obľúbené produkty Poslať správu priateľovi Tlačiť

Informácie o produkte:

Prírodná špongia lufa je univerzálny pomocník na umývanie riadu, povrchov i tela. 100% prírodná. 100% kompostovateľná.

Lufa je rastlinka, ktorá rastie po celý rok, s krásnymi žltými kvetmi, zaguľatenými listami a zelenými plodmi, ktoré vyzerajú ako uhorky. Najznámejším druhom je Lufa valcovitá (Luffa aegyptiaca alebo Luffa cylindrica), ktorej sušené plody sa používajú na výrobu prírodnej hubky do kúpeľne či kuchyne. Vďaka 100 % prírodnému pôvodu je môžete bez problémov kompostovať aj v domácich kompostéroch.

Z celej lufy si môžete vytvoriť menšie špongie, ktoré využijete všade, kde ste potrebovali starú plastovú špongiu. Perfektne slúži v kuchyni, kúpeľni alebo pri čistení ostatných povrchov. Tak ako aj plastová špongia, tak aj lufa má dva typy čistiacej plochy. Jemnejšia vonkajšia a vnútorná drsnejšia plocha na odolnejšiu špinu.

Jej špeciálne využitie nájdete aj pri očiste pokožky. Raz za čas si jemnými krúživými pohybmi môžete očistiť pokožku od odumretých buniek. Získate tak čistú a hebkú pokožku a zároveň ju príjemne prekrvíte. Po takomto čistení je dobré telo opláchnuť studenou alebo aspoň vlažnou vodou, aby sa uzavreli póry a podporilo prekrvenie. Uvidíte ako sviežo sa budete cítiť :). Nepoužívajte lufu na podráždenú alebo poškodenú pokožku.

Veľkosť: cca 20 cm, priemer 3-4cm

Návod na použitie:

Po každom použití lufu poriadne prepláchnite a nechajte ju odkvapkať a vysušiť na vzdušnom mieste. Raz za čas ju môžete dezinfikovať prírodným čistiacim prostriedkom. Vďaka tejto starostlivosti vám jedna špongia bude slúžiť mesiace.

Krajina pôvodu:

Vietnam

Výrobca:

EATGREEN (Erik Varga EatGreen)/Slovenská republika

Kontaktujte nás!

Alternatívne produkty 4