- 30% Vegan Bez obalu

P00819

Na sklade

10,15 € s DPH

14,50 €

4,35 € s DPH (30%)


ks

Citlivá, krásne ilustrovaná slovenská knižka pre deti rozpráva príbeh o podmorskej speváčke, veľrybe Gréte. Publikácia hravým spôsobom odkrýva deťom jednu z najvážnejších súčasných tém, ktorou je znečisťovanie oceánov. Na záver knihy sú pre deti pripravené tipy, ako môžu pomôcť Gréte a jej kamarátom – napríklad vymeniť jednorázovú plastovú fľašu za sklenenú alebo si nosiť na nákupy vlastné vrecko. Anglická verzia. viac >>

Pridať medzi obľúbené produkty Poslať správu priateľovi Tlačiť

Informácie o produkte:

Citlivá, krásne ilustrovaná slovenská knižka pre deti rozpráva príbeh o podmorskej speváčke, veľrybe Gréte. Zo dňa na deň stratí hlas a nikto nevie prečo. Až v podmorskej ambulancii zvieratká zistia, že choroby im spôsobujú odpadky, ktoré do mora nepatria. Rozhodnú sa preto konať.

Publikácia hravým spôsobom odkrýva deťom jednu z najvážnejších súčasných tém, ktorou je znečisťovanie oceánov. Situácia je naozaj vážna a podľa vedcov hrozí, že do roku 2050 bude v moriach viac plastov ako rýb. 

Na záver knihy sú pre deti pripravené tipy, ako môžu pomôcť Gréte a jej kamarátom – napríklad vymeniť jednorázovú plastovú fľašu za sklenenú alebo si nosiť na nákupy vlastné vrecko. Nechýba ani malý atlas vybraných druhov veľrýb. 

Idea Zuzana Mitošinková, text Andrea Gregušová, ilustrácie Nastia Sleptsova, grafický dizajn Matej Vojtuš. Anglickú verziu knihy preložil Jonathan Gresty.

Foto Nora a Jakub.

Výrobca:

Vydal Egreš, o. z. v roku 2018.

Publikácia vyšla aj vďaka finančnej podpore Fondu na podporu umenia a mnohých dobrých ľudí, ktorí prispeli cez crowdfundingovú kampaň na startlabe.

Kontaktujte nás!