Kto sme, čo sme

Sme Lenka a Julo a Ekologická domácnosť je náš koncept pohodlného ekologického života. V našej vlastnej domácnosti sme postupne vymenili všetky bežné produkty dennej spotreby plné chemikálií (pracie a čistiace prostriedky, kozmetiku,..) za tie prírodné a jednorázové potreby (zubné kefky, hygienu,..) za opakovane použiteľné alebo rozložiteľné. Žijeme tak zdravšie, nezaťažujeme toľko životné prostredie a netvoríme zbytočný odpad. A pritom si doma bývame rovnako pohodlne ako doteraz! Každý produkt, ktorý doma bežne používate, má totiž svoju rovnako účinnú, ale eko alternatívu.

Aby bol ekologický život pre nás aj pre Vás ešte pohodlnejší, vytvorili sme e(ko)shop ekodoma.sk, kde pod jednou "strechou" nájdete a jednoducho nakúpite najlepšie ekologické alternatívy takmer všetkých bežných produktov do domácnosti aj pre celú rodinu za dostupné ceny. Keďže výrobky sami používame a o eko životný štýl sa dlhšie zaujímame, vieme Vám pomôcť a poradiť. Do nášho obchodu vyberáme iba značky, ktorým dôverujeme a máme ich odskúšané!

Keďže si do našej ekologickej domácnosti nechceme nosiť zbytočný odpad, náš sortiment je doplnený aj o produkty vo filozofii zero waste - tašky, sieťovky, vrecká na potraviny i celé sety pre bezobalové nakupovanie a ekologické fľaše na nápoje.

Prečo sme

Naším cieľom je, okrem tohto prehľadného e(ko)shopu so širokou ponukou dostupných ekologických produktov, ukázať aj ostatným, že mať ekologickú domácnosť (a vlastne i ekologický život) nie je žiadna veda a dá sa to úplne jednoducho, bez akéhokoľvek obmedzovania, nepohodlia či ruinovania rodinného rozpočtu. Veď jediné, čo treba spraviť, je iba bežný nákup do domácnosti! Na ekologické produkty sa ľahko zvyká, sú totiž často krát oveľa lepšie ako tie, ktoré ste používali doteraz. Aj keď sa Vám pri niektorých eko výrobkoch môže zdať cena vyššia, v pomere s kvalitou a účinnosťou ide o výhodnejšiu investíciu.

Prečo by ste mali byť i Vy

Prečo by ste mali začať meniť Vašu domácnosť na ekologickú

  • Ochránite svoje zdravie - aj keď si to nie vzďy uvedomujete, chemikálie z bežných prostriedkov pri používaní v domácnosti vdychujete (čistiace a pracie prostriedky, osviežovače, syntetické parfumy), prehĺtate (zubné pasty, ústne vody, pozostatky prostriedkov na riadoch), vstrebávate cez kožu (kozmetika, čistiace a pracie prostriedky, osobná hygiena) či aplikujete priamo do vnútra tela (syntetické menštruačné tampóny bielené chlórom). S týmito chemikáliami prichádzate denne do kontaktu a majú nepriaznivé účinky na Vaše zdravie. Často spôsobujú kožné či dýchacie problémy.  
  • Nezaťažíte toľko životné prostredie - nebezpečné chemikálie, ktoré denne vypúšťate do odpadových vôd alebo hádžete do odpadov, kontaminujú vodu, pôdu i vzduch. Zahynú mnohé voľnežijúce živočíchy. Prírode trvá stovky rokov, kým sa s týmito látkami popasuje.
  • Budete prínosom pre spoločnosť - Vaše ekologické správanie ovplyvní celú spoločnosť. Budete sa podieľať na tom, že nezanecháme ďalším generáciám zdevastovanú planétu. Budete súčasťou pozitívneho trendu a priložíte ruku k dielu.
  • Ušetríte financie - aj keď sa eko produkty zdajú na prvý pohľad drahšie, v konečnom dôsledku ušetríte. Sú totiž kvalitnejšie, účinnejšie, koncentrovanejšie a šetrnejšie. Investícia sa Vám tak vráti aj v podobe lepšieho zdravia či životnosti spotrebičov, látok, či povrchových materiálov.

Začnite s eko už dnes!

Vaši Lenka a Julo, Ekologická domácnosť/ekodoma.sk

Ekologické pranie (eko pranie), ekologické upratovanie (eko upratovanie), ekologické čistenie (eko čistenie), ekologické umývanie riadu (eko umývanie riadu), prírodné osviežovanie vzduchu je s nami jednoduchšie a ekologické prostriedky (ekologický prostriedok), ekologické pracie prášky (ekologický prací prášok), ekologické gély na pranie (ekologický gél na pranie), mydlové orechy, prírodné silice (prírodná silica), esenciálne oleje (esenciálny olej), aromaterapia, prírodné osviežovače vzduchu, prírodné vôneorganická bavlna, bio bavlna, tampóny z organickej bavlny, tampóny z bio bavlny, tampóny nebielené chlóromvložky z organickej bavlny, vložky z bio bavlny, vložky nebielené chlórommenštruačný kalíšok, bambus, bambusová zubná kefkadetské plienky, ekologické plienky, bio plienkyekologické fľaše, ekologické tašky, sieťovky, prírodná kozmetika dostupnejšie! Spravte s nami krok vpred pre životné prostredie, zdravie a rodinný rozpočet (rodinné financie)! Ekológia je správnym smerom pre Váš domov.

Kontaktujte nás!

Kvíz

Ako ste sa k nám dostali?

Internet 48%
Facebook 8%
Odporúčanie známeho 34%
Reklama 10%
Počet hlasov: 124